sobota, 9 listopada 2013

Pierwszej kolejki ciąg dalszy czyli Legia Warszawa - Lechia Gdańsk

VS

D
rugi mecz, pierwszej kolejki rozegrany został w Warszawie na stadionie Legii przy ulicy Łazienkowskiej. Początek meczu nie wskazywał na dominację żadnej z drużyn jednak w 13 minucie skrzydłowy Legii, Bartosz Bereszyński zdobył gola na 1:0. Wynik ten utrzymał się do końca pierwszej połowy i mimo, że Lechia oddała 7 strzałów a Warszawiacy tylko 2 to oni prowadzili po 45 minutach. W 9minucie drugiej połowy spotkania do wyrównania doprowadził Buzała, jednak 3minuty później w 57 minucie Janusz Gol wyprowadza ponownie Legię na prowadzenie. Żadna drużyna nie przeważała w tym spotkaniu i kiedy wszyscy na stadionie myśleli, że już po meczu sędzia dał szansę na ostatnią akcję meczu dla Gdańszczan wtedy to ku niezadowoleniu kibiców gospodarzy Bieniuk strzela gola dla gości. Rzutem na taśmę Lechia zdobywa dziś 1 pkt. Piłkarze, kibice i sztab szkoleniowy Legii nie kryli po meczu swojego niezadowolenia z rozwoju sytuacji na boisku. Mecz można podsumować słowami Kazimierza Górskiego "Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe".