poniedziałek, 4 listopada 2013

Przedsezonowe spotkanie Śląsk Wrocław vs Lech Poznań

VS

4.11.2013 r. Został rozegrany sparing przedsezonowy pomiędzy Śląskiem Wrocław a Lechem Poznań. Spotkanie rozpoczęło się niemrawymi atakami ze strony Kolejorza, jednak piłkarze wrocławskiego WKSu nie pozostawali dłużni rywalom odpowiadając groźnymi kontrami. Z minuty na minuję Poznańska lokomotywa przyspieszała i mimo tego, że po pierwszej połowie na tablicy świetlnej mieliśmy wynik 0:0 to statystyka celnych strzałów wynosiła 9:2 na korzyść piłkarzy z Poznania. Druga połowa to znów nieznaczna przewaga Lecha, lecz bez większych efektów. Ataki Poznaniaków wyglądały niczym bicie głową w mur, mieli piłkę przy nodze, przeciwnik biegał, ale biegał na tyle skutecznie, że żadna piłka nie stwarzała zagrożenia pod bramką Mariana Kelemena. W 77 minucie nastąpił zwrot akcji Waldemar Sobota przeprowadził skrzydłem kontrę i wywalczył rzut rożny. Minutę później piłkę po dośrodkowaniu Sebastiana Mili do siatki skierował Kazimierczak i na 12 minut przed końcem we Wrocławiu, Kolejorz przegrywał  0:1. Jednak piłkarze z Poznania rozkręcili lokomotywę do tego stopnia, że 5min później po składnej akcji Hamalainena i Teodorczyka ten drugi strzelił wyrównującego gola. Do końca meczu obie strony grały byle nie stracić gola. Podsumowując  Lech wywozi z trudnego terenu przyzwoity wynik, ale przede wszystkim dużą pulę doświadczenia, Śląsk natomiast postawił gościom wymagające warunki pokazując, że są gotowi do sezonu  i nie będą chłopcami do kopania.